Zde uvádíme slovník pojmů a zkratek, se kterými se můžete setkat v knihách Dolores Cannon, které mají svůj specifický význam.

 

sezení (session) setkání klienta s hypnotizérem, zahrnuje úvodní interview, samotné sezení (hypnotická regrese) a závěrečný rozhovor
indukce (induction) počáteční fáze samotného sezení, kdy hypnotizér uvádí subjekt do stavu transu
nositel / nositelka (vehicle) Podvědomí tak označuje fyzické tělo a osobnost klienta z pohledu duše.
Podvědomí, PV, "Oni" (Subconscious, SC, "They") Je bytost nebo více bytostí (někdy odpovídají jako "My") z úrovní vyšších, než stojí naši strážní andělé. Dolores jej žádá na konci sezení o odpovědi, případně o léčení klienta.
zastírací vzpomínky (screen memories) Vědomé vzpomínky, které však neodpovídají skutečnosti. Zastírají událost, většinou kontakt s UFO nebo mimozemskými bytostmi, které si člověk nemá pamatovat, aby nebyl narušen jeho běžný život.
odpočinkový život nudný, zdánlivě bezvýznamný život, ve kterém se neděje nic opravdu mimořádného, i když každý život je jedinečným příběhem lidské bytosti a jako takový má své opodstatnění
klíčové slovo zadává hypnotizér v průběhu sezení pro další spolupráci, aby subjekt přešel bez indukce rovnou do hlubokého stavu transu. Klíčové slovo výrazně zkrátí přípravnou fázi sezení a poskytne prostor pro delší práci v příštím sezení.