Techniku kvantové léčebné hypnózy (Quantum Healing Hypnosis Technique, QHHT) vypracovala Dolores Cannon na základě své mnohaleté praxe regresní hypnózy mnoha tisíců klientů. Dokázala s klienty pracovat v nejhlubší úrovni transu, tzv. somnambulním stavu. Somnambulní stav zažívá běžně každý člověk alespoň 2x denně. Ráno těsně před probuzením a večer těsně před usnutím. Je to ten stav, kdy se vám před očima míhají různé obrazy a vy je jen sledujete.

Dolores o své metodě říká, že dokáže za jediné sezení zbavit člověka i nejobtížnějších chorob, a pokud absolvuje sezení před plánovanou operací, na operaci už nebude muset. Také se díky těmto sezením lidé mohli zbavit všech medikamentů, které jim lékaři předepsali, ať už na cukrovku, vysoký krevní tlak, cholesterol, bolesti atd. Úspěšně pomocí této terapie zbavovala své klienty leukémií, rakovin, AIDS, nejrůznějších bolestí a traumat. Neléčila pouze klienty se schizofernií, monohočetnou poruchou osobnosti, Alzheimerovou chorobou a osoby, které nejsou schopny mluvit, případné hluché.

Dle jejích zkušeností je nejjednodušší člověka zbavit astmatu, kouření a nadváhy. Během jednoho sezení ale dokázala vyléčit klienty z rakoviny, HIV, diabetes, plicních a kožních problémů, bolestí zad, migrén, nemocí jater a ledvin, zažívací obtíže, a další.

Technika regrese do minulého života Dolores Cannon umožňuje certifikovanému QHHT® terapeutovi klást otázky a komunikovat s Podvědomím subjektu, zdrojem veškerých znalostí. Pomůže mu zorientovat se v několika minulých životech na tomto i jiných světech, ve stavu mezi životem a smrtí, kde jsou k dispozici neuvěřitelné informace, a získat odpovědi, které by bez přístupu k somnambulistickému stavu hypnózy nebylo možné zjistit. Minulé životy, které Podvědomí  vybere subjektu k prožití, jsou vždy nejpodstatnější pro jeho otázky a problémy, se kterými se potýká.

Také můžete Podvědomí zadat jakoukoliv otázku na událost ve svém životě nebo osoby z vašeho života. Proč se některé události ve vašem životě staly nebo naopak nestaly, také se můžete ptát na okolnosti svého současného života a radu, jak dál. Bude-li pro vás vhodný čas, Podvědomí vám odpověď sdělí, případně vysvětlí, proč se tuto informaci nyní dozvědět nemůžete.

Terapii je možné absolvovat pouze osobně, není možné ji provádět online (striktní požadavek Dolores Cannon na certifikované terapeuty QHHT).

Dolores ale také upozorňovala své klienty, cituji knihu Strážci, 2.kapitola:

"Také jsem říkala lidem, kteří přicházejí na hypnotické sezení ze zvědavosti, že někdy o sobě mohou objevit věci, které by si přáli nechat spát. Ale jakmile jsou informace odhaleny, nelze to jednoduše zase vrátit zpátky."